דיינה דיק ושירן חביב
אנחנו שירן חביב (26) ודיינה דיק (27), הגענו ללמוד תואר, שאם היו שואלים אותנו לפני כמה שנים טובות אם זה מה שחלמנו, היה רחוק מכל דמיון, אחת חלמה להיות רופא או אולי עו''ד והשניה הביטה מהצד באימא שלה האדריכלית, וחלמה לבנות מגדלים. בגיל 22, החלטנו לשנות כיוון, לחלום, ליצור ולהיכנס לעולם של פנטזיה, אי שם מאחורי הקלעים, מצלמה או עיתון. למרות שאולי היה מצופה מאיתנו ללכת ללמוד מקצוע "שמרוויחים" או "שיש עתיד בזה", החלטנו ללכת עם הלב שלנו, וללמוד משהו יביא לנו סיפוק ורצון ליצור. פרויקט הבובות מציג את סיפורם של דבורה צפריר, אדם יכין וגדי ויסמן, שכל אחד מבחירה או שלא, החליט ליצור או לשחק עם בובות למרות גילם.

אדם יכין

אדם במאי, שחקן, בונה ומעצב מסכות, בובות, תפאורה ותאורה הוא בוגר ביה"ס הבינלאומי לתיאטרון תנועה "ז'ק לקוק" פריס, בוגר ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סם שפיגל, ירושלים.

סטאג'ר בתיאטרון השמש אריאן מושקין בפריס, ועוד. מלמד במרכז לתיאטרון בובות בחולון ובאוניברסיטת ממפיס, ארה"ב.

מנהל אומנותי ובמאי תאטרון המרקד וקבוצת טאטאטא ירושלים

.

גדי ויסמן

נפצע במלחמת לבנון השניה מדו"צ, כאשר נקרא למילואים. איבד 12 מחבריו בלחימה, ועד היום סוחב את הטראומה מהקרב. על מנת להתמודד עם הטראומה יצר יחד עם אדם יכין הצגת יחיד "דוצ"- עם רגל אחת בשמיים", המתאר את המלחמה כפי שהוא עבר והסיוטים שבאו לאחר מכן. לפי הפציעה עבד בפתרונות בעבודת גובה, מה שלאחר הפציעה לא יכל להמשיך לעשות. כדי להעביר את החוויה ולהתמודד עם הטראומה, גדי התחיל לעסוק בבובנאות, והתנדב בעמותת להלומי קרב.

דבורה צפריר

בובנאית ומעצבת בובות. בוגרת החוגים לחינוך וסוציולוגיה של האוניברסיטה העברית. מתמחה בשימוש בתיאטרוון בובות לפיתוח יצירתיות והבעה אישית.

בשנת 19920 הקימה אץת ביה"ס לתיאטרון בובות ודרמה. בשנת 2003 הקימה את העמותה לקידום ופיתוח תיאטרון בובות בישראל.

משנת 2002 משמשת יו"ר אונימה- ארגון הבינלאומי לתיאטרוני בובות